Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Ağrı, fonksiyon ve iş gücü kaybı ile seyreden hastalıklar en önemli sağlık sorunlarındandır. Ağrının giderilmesi, azalan iş gücü ve fonksiyonların yeniden kazanılmasında en büyük yardımcımız Fizik tedavi ve rehabilitasyondur. Geniş ve ferah mekan da ileri teknolojik imkanlarla donatılmış Hastanemizin Fizik Tedavi Ünitesi bu alandaki en modern sağlık hizmetlerini sunmaktadır.

- Fizik Tedavi Ünitemizde Yapılan Tedaviler

* Bel-Boyun Fıtığı * Romatizmal Hastalıklar * Kırık Sonrası Rehabilitasyon * Bölgesel Enjeksiyonlar * El Yaralanmaları * Bölgesel Ağrılar * Spor Yaralanmaları * Polio - Çocuk Felci * Metabolik Kemik Hastalıkları * Omurilik Yaralanmaları * Periferik Sinir Yaralanmaları * Osteporoz - Kemik Erimesi * Yumuşak Doku Romatizmaları * Skolyoz - Omurga Eğrilikleri * Beyin Felci - İnme * Amputasyon Rehabilitasyonları

Romaztizmal ve kas sisteminden kaynaklanan hastalıklar Kireçlenme(osteoartrit), iltihabi eklem hastalıkları(romatoid artrit), Kemik erimesi(osteoporoz), değişik sebeplerden kaynaklanan boyun, sırt, omuz, kalça, diz hastalıklarında fizik tedavi ve rehabilitasyondan büyük fayda görürler

Ortopedi, Beyin cerrahisi, Plastik cerrahisi ameliyatları sonrası Ameliyat veya diğer müdahalelerden sonra ağrının azaltılması ve normal fonksiyonlara daha erken kavuşmak için rehabilitasyon son derece faydalıdır.

Sinir sisteminden kaynaklanan Hastalıklar Beyinde kanama sonucu oluşan Felçler, Sinir yaralanması veya ilerleyici sinir sistemi hastalıkları, Omurilik yaralanması gibi hastalıklar sonucunda ortaya çıkan vücut ve organ işlevleri kaybının yeni den en üst düzeyde kazanılması için rehabilitasyon çok gereklidir.

Spor yaralanmaları ve Sportif Rehabilitasyon Sportif yaralanmaları önlemeye yönelik eğitim vermek, spor yaralanmaları sonrası veya cerrahi tedaviyi desteklemek amacı ile yapılan çalışmaları içerir.